Przejdź do treści

Podcasterzy i podcasterki z całego świata oraz wspaniała publiczność wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

W 2023 roku zbiórka była przeznaczona na zakup sprzętu wspierającego diagnostykę sepsy. Nasze hasło brzmiało:

Najdłuższy i najweselszy podcast na żywo grał 29 stycznia – byliście i byłyście z nami na youtube przez całą niedzielę.

Udało nam się przekazać na WOŚP ponad 32 tysiące złotych! Dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę w szczytnym celu!

Poszczególne występy na finałowym streamie możesz obejrzeć na naszym youtube 🙂

Pobierz program w PDF
Niuniu Podcast

Pomysłodawca akcji Podcasty dla WOŚP, Jakub Sobucki, mówi o sobie: „Świat dookoła jest niesamowity, spotykają nas absurdalne sytuacje, których, spiesząc się, nie zauważamy. A ja pracuję na budowie, mnie się nie spieszy”. Niuniu Podcast to zapis wnikliwych przemyśleń i trafnych obserwacji, podanych z ciepłem i szczyptą wybornego poczucia humoru!

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #kluski 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Kluski, czyli wszystko, co chcecie wiedzieć o knedlach, pierogach i śląskich! Moim gościem będzie Paulina z podcastu Zabawy jedzeniem. Porozmawiamy o „kluskach”: jakie najbardziej lubią Polacy, jak nałatwiej je wykonać i jakie są sekrety, żeby nie było to takie trudne, jak sie wydaje.

Joanna Kołaczkowska – aktorka i autorka tekstów kabaretowych, artystka kabaretu Hrabi, połowa podcastowego duetu Mówi się, gdzie wraz z Szymonem Majewskim – w swoim niepowtarzalnym stylu – próbują oswajać wszystko, co tylko da się oswoić, przy okazji zabierając swoich słuchaczy i słuchaczki w pełne nostalgii wspomnienia, emocjonalne galopady myśli oraz wir namiętnych analiz. Z dozą humoru, oczywiście!

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #mowisie 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Joanna szczerze odpowie na wszelkie pytania Niunia, zwłaszcza na tematy radiowe, podcastowe, dobroczynne i smaczne.

Zalatana

Karolina Memon – dobrze się jej słucha, a ona lubi mówić… Posłuchaj więc podcastu Zalatana – o życiu w Bukareszcie, Niemczech, Indiach, o małżeństwie (mieszanym), macierzyństwie bez lukru, wielojęzyczności dziecka, podróżach i różnych kulturach z bliska.

Do Zalatanej w finale dołącza Joanna Frejus – psycholożka i psychoterapeutka, która wspiera w powrocie do równowagi, budowaniu poczucia bezpieczeństwa i odporności psychicznej. Pomaga w nauce uważności, akceptacji i czułości, szczególnie tej dla siebie 💛 Tworzy blogi „O Matko, Depresja” i „Dobrze jest. Nie rycz.” oraz podcast Radio Czułość. Pisze oraz mówi o zdrowiu psychicznym w ciąży i macierzyństwie.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #zalatana lub #czułość 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ „Przyszłam do Pani w bardzo nietypowej sprawie” – kto przychodzi do psychologa i z czym? Co to jest ta modna teraz terapia i czy gryzie? Skąd wiem, czy ta/ten psycholog jest dla mnie? Jak zacząć się rozglądać? Terapię odczarować spróbują psycholożka i terapeutka Joanna Frejus (Radio Czułość) w rozmowie z będącą w terapii Karoliną Memon (Zalatana).

Maciej Okraszewski – dziennikarz i reporter specjalizujący się w tematach iberoamerykańskich. Prowadzi serwis Dział Zagraniczny, w ramach którego w podcaście o tej samej nazwie rozmawia z ekspertami o o wydarzeniach na świecie, o których w polskich mediach słychać niewiele albo wcale.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #dzialzagraniczny 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Jak dobieram tematy do Instastory? Opowiem, czym się kieruję, wybierając tematy na każdy dzień. Co nie ma szans na pojawienie się w tym formacie? Dlaczego publikuję je o 5 rano?

Podcast Na Zdrowie

Sebastian Chudziak – specjalista do spraw zdrowia i jakości życia, trener personalny, twórca Podcastu Na Zdrowie, autor Encyklopedii Siłowni i treści na portalu SebastianChudziak.pl, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytetu Medycznego, doktarant Szkoły Doktorskiej Nauk o Zdrowiu. Aktywny członek Toastmasters Lublin, gdzie ukończył ścieżki Visionary Communication oraz Presentation Mastery. Na co dzień zainteresowany tematami związanymi z funkcjonowaniem człowieka: zdrowiem, jakością życia, efektywnością osobistą, produktywnością, funkcjonowaniem w społeczeństwie.

Judyta Kowalczyk – lady ogarniacz z listą zadań na każdą okazję. Sebastian Smela – inżynier z pasją do klusek i motoryzacji. W marcu 2015 roku postanowiliśmy zostać parą, a trzy miesiące póżniej podjęliśmy decyzję o wspólnym wyjeździe za granicę. Od tej pory idziemy przez życie razem, uczymy się dorosłości i budujemy wspólną przyszłość. W podcaście Razem Lepiej opowiadamy o naszej drodze i dzielimy się lekcjami, które już odrobiliśmy. Jeśli interesujesz się minimalizmem, budżetem domowym, less waste, szczęśliwym życiem w swoim rytmie i lubisz słuchać prawdziwych historii, zostań z nami na dłużej.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #razemnazdrowie 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ 31 inspiracji, które urozmaicą i poprawią Twoje życie! Zwykle przeceniamy to, ile możemy zrobić w jeden dzień, a nie doceniamy tego, ile możemy zrobić w 5 czy 10 lat. Życie składa się z bardzo drobnych kwestii i suma ich wszystkich składa się na jego jakość. Przekażemy Ci 31 wskazówek, inspiracji, pomysłów i złotych myśli – po to, abyś stawiał/a codziennie kroki, które przybliżą Ciebie i Twoich bliskich do szczęśliwego, zdrowego i pełnego dobrych chwil życia 🙂

O, matko!

Anna Machulska – autorka podcastu dla rodziców O, matko!. Bez lukrowania opowiada o macierzyństwie z własnej perspektywy. W podcaście Ani znajdziecie odcinki solowe i wywiady z ciekawymi gośćmi.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #omatko 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Opowiem Wam o tym, dlaczego warto umuzykalniać dzieci. Spytam też o Wasze ulubione piosenki z dzieciństwa – za niektóre wpłaty do podcasterskiej skarbonki odwięczę się fragmentami piosenek!

Niemiecki dla IT

Krzysiek Żminkowski – pracuje w branży IT od 2009 roku, a w projektach niemieckojęzycznych od 2015 roku. Język niemiecki zna od 4. roku życia. Mimo że tak długo mówi po niemiecku, zaczynając pracę w projektach niemieckojęzycznych, miał nieco trudności. Język techniczny używany w projektach różni się od języka codziennego, Krzysiek zaczął więc szukać w internecie stron, gdzie mógłby podszlifować potrzebne w pracy słownictwo. Kiedy nie znalazł takiego miejsca, wziął sprawy w swoje ręce i założył własny portal, który od tej pory gromadzi społeczność ludzi poszukujących i dzielących się wiedzą! Kolejnym krokiem było stworzenie podcastu – Niemiecki dla IT, który rozszerza działalność strony.

Gościnią Krzyśka w finale jest Natalia Kościńska z podcastu SłowiańsKości.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #niemieckidlait 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Słowiańska mitologia, czy coś takiego istnieje? W szkole uczymy się o mitologii greckiej i rzymskiej, jest też trochę o mitologii egipskiej. W popkulturze przebija się nieco mitologia nordycka. Ale czy istnieje mitologia słowiańska? Gdzie jej szukać? Czemu nie uczymy się o niej w szkole? Dołącz do nas, posłuchaj i wesprzyj WOŚP!

Alicja Siarkiewicz nadaje z Wysokiego Wybrzeża w Szwecji. W swoim podcaście – Łosiologia – zabiera słuchaczy i słuchaczki na spacery po Skandynawii oraz zachęca do ruchu na świeżym powietrzu.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #losiologia 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Sepsa u dzieci – skąd się bierze? Jak wygląda diagnostyka, leczenie oraz życie po chorobie? Gościnią Łosiologii w finale jest lekarka pediatra Ula, która odpowie na pytania rodziców małych pacjentów. Zapraszamy!

Natalia Łuczak – prowadzi podcast Hej Mama, w którym rozmawia bez tabu na przeróżne tematy dotyczące macierzyństwa. Jej gościni w finale to Małgorzata Jackowska – dietetyczka specjalizująca się w tematyce żywienia niemowląt, małych dzieci, mam w ciąży i karmiących piersią.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #hejmama 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Wszyscy wiemy, że trzeba się zdrowo odżywiać, a już na pewno, gdy pojawiają się dzieci. Tylko, co wtedy, kiedy dzieci mają na jedzenie zupełnie inny pomysł niż my? Czy zdrowe odżywianie to bułka z masłem? Jak jeść, żeby zdrowo żyć i nie zwariować? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w trakcie naszej rozmowy.

Podcast Push START jest jednym z większych polskich podcastów poruszających systematycznie tematykę gier komputerowych. Rozmowy toczą się nie tylko wokół nowości na rynku gamingowym, ale też wszelkich gier wydawanych na przestrzeni lat. Prowadzący podcast – Przemek „Pimol” Lipiec i Darek „Vaderio” Woźniak – to szalenie interesujący duet, który chętnie opowiada o wszystkim, co ciekawego spotyka ich w życiu. Można więc posłuchać nie tylko o grach, a też o filmach i serialach, warzeniu piwa, poznawaniu nowych miejsc i wielu, wielu innych ciekawych rzeczach.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #pushSTART 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Stan zdrowia w grach! Pogadamy o tym, jak choroby są przedstawiane w grach i czy mają wpływ na mechanikę.

Nerdy Nocą

Kaja Mikoszewska – prowadzi podkast Nerdy Nocą. Zaprzęga przyjazny storytelling do poszerzania horyzontów, rozbudzania ciekawości i poprawiania samopoczucia publiczności, czyli po prostu lubi dzielić się pasjonującymi opowieściami swoich gości.

Gościem Kaji w 31. finale jest tradycyjnie Zły Major Witek, magister filozofii z zamiłowaniem do historii i kosmosu, mistrz gry i autor gier fabularnych (papierowych).

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #NN 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Kaja i jej gość, mistrz gry Zły Major Witek, podyskutują o RPG. Wystarczą dziwne kostki, kartka i ołówek. Oraz dobre towarzystwo! Opowiemy, jak grać i w co grać, a potem zastanowimy się, jak grać lepiej i jak lepiej prowadzić – przygody, sesje i kampanie.

Tomasz Skórski – ekspert Digital i UX specjalizujący się w serwisach e-commerce, manager i projektant cyfrowych produktów. Realizuje projekty zarówno dla dużych korporacji, administracji publicznej, jak i dla startupów. Wykładowca na Uniwersytecie SWPS i AGH, autor podcastu Nie Tylko Design, twórca raportów o branży UX w Polsce.

Gościem Tomasza w finale jest Tomasz Piekot – spec od prostego języka, językoznawca, upraszcza i uszczerza komunikację w mowie i w piśmie, dr. hab na Uniwersytecie Wrocławskim.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #nietylkodesign 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Jak zmienia się współczesna polszczyzna? Omówimy feminatywy i inne nowe formy w języku polskim.

Agnieszka – dziennikarka, podcasterka i tłumaczka. Właścicielka firmy Wing Person, w której montuję podcasty i uczę, jak nagrać audycję o własnej marce. Wspieram też firmy jako project manager. Jak na rasową żurnalistkę przystało, umiem włączyć kamerę i wyłączyć mikrofon (i odwrotnie). Gdy nikt nie słucha, mówię w języku Puszkina, a w wolnych chwilach czytuję rosyjskie romanse (w oryginale). A potem je tłumaczę. Uwielbiam przygody, aczkolwiek głównie te, które przeżywa za mnie ktoś inny. Wciąż czekam na list z Hogwartu i wierzę, że kiedyś nauczę się latać na miotle albo przynajmniej wsiądę do samolotu.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #biznesowepotyczkijezykowe 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Masz zespół, ale nie wiesz, jak wykorzystać jego zasoby? Chcesz sprawnie i efektywnie osiągać cele, ale nie każdy odnajduje się w swojej roli? A może męczysz się na swoim stanowisku i nie wiesz, w czym tkwi problem? Frustrujesz się, stresujesz i czujesz, że dłużej tak nie wytrzymasz? Jest na to sposób! Zespół marzeń i praca w zgodzie ze sobą to nie mrzonki, a skuteczna droga do realizowania misji i wizji Twojej firmy. Jak to osiągnąć? Pomoże Ci w tym wiedza o stylach działania MaxieDISC!

Gabriela Jelonek – dziennikarka, lektorka, autorka słuchowisk i najpopularniejszego w Polsce podcastu o ślubach Welon i mucha. Zawodowo zajmuje się tematyką społeczną. Promuje ciałopozytywne podejście do życia, wspierając również panny młode Plus Size.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #welonimucha 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Co zamiast kwiatów od gości? Z weddingplannerką Romą Komorniczak zastanowimy się, jak, biorąc ślub, wesprzeć potrzebujących i podzielić się swoim szczęściem. Będzie o zbiórkach charytatywnych, karmach dla zwierząt czy rzeczach do domów dziecka, które pary młode zbierają zamiast kwiatów. Jak robić to z głową, żeby nie zgromadzić nieprzydatnych przedmiotów? Jak przekazać pieniądze ze zbiórki – robić ją online, czy do puszki? Sprawdzimy także, co będzie w modzie w sezonie ślubnym 2023 oraz jak podejście do ślubów i wesel zmieniło się po lockdownach w pandemii.

Dariusz zaprasza do słuchania podcastu Remedium: – Pragnę, abyście zaczerpnęli doświadczeń, wiedzy i emocji, jakie oferują moi goście. Drogi, którymi podążają, są pełne pasji, a odcinki dostarczą wam tematów wartych uwagi. „Znajdź tu coś dla siebie. Znajdź swoje REMEDIUM”.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #Remedium 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Ekspozycja na zimno – pływanie lodowe! Jak pływać w zimnej wodzie? Jak polubić zimno? Do rozmowy Darek zaprosił Leszka Zawadzkiego wracającego z Mistrzostw Świata w Lodowym Pływaniu IISA w Samoëns, które trwają od 12 do 15 stycznia. Leszek to pływak lodowy, sportowiec, pasjonat zimna, mieszkaniec Gliwic, górnik kopalni Sośnica. Uczestniczy w wielu pływackich imprezach i zawodach sportowych, polskich i międzynarodowych.

Agnieszka Marcinkowska – specjalistka od uczenia dorosłych, nauczycielka języka niemieckiego, właścicielka szkoły językowej Lerne! i głos prowadzący w autorskich podcastach: Szmula Rozkminia Biznes dla młodych przedsiębiorców oraz Cuzamendokupy – niemiecki w pigułce. Zwolenniczka łączenia edukacji, biznesu i odpowiedzialności społecznej.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #cuzamendokupy 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Jak się uczyć języka jako osoba dorosła? Czy można być za starym na naukę języka obcego? Czy trzeba mieć do tego talent? Jaka jest różnica między uczeniem się dziecka a uczeniem się dorosłego? Czy to samo zadziała?

Zapraszają: Bartek Gołąbek – rusycysta, wykładowca, autor kanału Sprawy Wschodu, Marcin Strzyżewski – videobloger, autor kanału Marcin Strzyżewski, oraz Magdalena Paciorek – rusycystka i polonistka, autorka podcastu Rosyjski Warto Znać.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #sprawywschodu 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Porozmawiamy o działaniach pomocowych i dobroczynności w ciężkich wojennych czasach na Wschodzie. Co dzieje się z organizacjami pozarządowymi w Rosji?

Małgosia Machniewicz – pani od zmiany. Coach i trenerka prowadząca szkolenia, które mają na celu ułatwić ludziom czerpanie satysfakcji z życia zawodowego i osobistego. Uczy, jak zarządzać zespołami, lepiej współpracować czy rozwijać kompetencje osobiste takie jak komunikacja, asertywność czy inteligencja emocjonalna. Prowadzi warsztaty przy użyciu metody LEGO® Serious Play® i wprowadza na sale szkoleniowe dziecięcą radość w rozwoju całkiem poważnych kompetencji.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #PaniOdZmiany 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Kula zgadula pomoże Ci podjąć decyzję o zmianach! Będę na żywo losowała na kuli zgaduli podpowiedzi dla słuchaczy i słuchaczek na temat pytań o zmiany, które chcą wprowadzić w swoim życiu 🙂 Dodatkowo podpowiem, co jeszcze warto w takiej zmianie przemyśleć i kiedy się na nią decydować, a kiedy lepiej poczekać.

Anna Orkisz – z zawodu social media manager i specjalistka do spraw międzynarodowych, z pasji opowiada na temat rodzin królewskich. Prowadząca podcastu Po Królewsku, w którym przybliża królewskie tematy i dramaty. Na co dzień odkrywa, co to hygge, i śmiga po Kopenhadze rowerem.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #pokrolewsku 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Dwa najbardziej HOT royalsowe tematy sezonu w jednym bloku? Tak! Czy skandalista Harry pojawi się na koronacji własnego ojca po tym, jak publicznie zdskredytował rodzinę królewską? Czy powinien? Jak Karol ograniczył zaangażowanie buntownika w swoje największe święto? O tym sobie pogadamy!

Agata i Mateusz Borowscy – copywriterka i programista z zamiłowaniem do ostrokołowych rowerów, planszówek i festiwali. Poza tymi tematami w Podkastynacji jest miejsce na zagadnienia językowe i twórczą stronę życia.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #podkastynacja 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ A więc wybierasz się na Pol’and’Rock Festival po raz pierwszy! To świetnie, że nas słuchasz: mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym pierwszy festiwal będzie zarówno pełen niesamowitych wrażeń, jak i bezpieczny. Pogadamy o festiwalowym życiu: co zabrać, a co można zignorować, na jakie przygody się nastawić, a nawet… kiedy chodzić się myć.

Krzysztof Rakowski i Paweł Rekowski są doświadczonymi liderami w IT. Funkcjonują w branży od kilkunastu lat. Obaj zaczynali jako developerzy, a teraz pracują na stanowiskach liderskich w eMAG – jednej z największych firm e-commerce w Europie Południowo-Środkowej. Prowadzą podcast Nerd Management, skierowany do świeżo upieczonych i przyszłych liderów w IT.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #nerdmanagement 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Jak zaprojektować ścieżkę swojej wymarzonej kariery? Jeżeli się nie rozwijasz – to się zwijasz. Jak nie zostać dinozaurem w swoim zawodzie? Zmień swoją karierę bez zmiany pracy. W jaki sposób robić to, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne? Niech Twój szef będzie Twoim największym sprzymierzeńcem w rozwoju zawodowym.

Joanna Węglarz – doświadczona psycholożka i mentorka rozwoju osobistego, autorka czterech książek z zakresu psychologii, właścicielka dwóch firm. Prowadzi podcast Instrukcja Obsługi Człowieka, w ktorym stara się wyjaśmiać prostymi słowami skomplikowane zjawiska psychologiczne.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #IOC 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Jak pozbyć się wewnętrznego krytyka? Czy wiesz, że Twój mindset może być ważniejszy niż to, co potrafisz, jakie masz wykształcenie i doświadczenie? Bardzo często tym, co podcina nam skrzydła i ogranicza nasz rozwój, to nie pech czy mało sprzyjające okoliczności, ale nasze autosabotujące myśli. Dowiesz się, jak zmierzyć się z wewnętrznym krytykiem, który podpowiada Ci, że nie dasz rady, nic nie osiągniesz i nie ma sensu się starać.

Katarzyna Błaszczyk i Hanna Bogoryja-Zakrzewska – dokumentalistki i reportażystki radiowe. Były związane ze Studiem Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. Autorki książki „Zdarzyło się naprawdę. Opowieści reporterskie” (wyd. Znak, 2019). Od 2017 roku prowadzą projekt Torba Reportera i Podcastera, który na zlecenie realizuje profesjonalne podcasty audio oraz szkolenia z zakresu podcastingu.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #torbareportera 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Jak zrobić nagranie terenowe? Weź komórkę, namierz wolontariuszy WOŚP i zrób podcast! Katarzyna podzieli się kilkoma poradami, jak nagrywać w terenie i jak można ubrawiać swój podcast nagraniami reporterskimi.

Katarzyna Thora Matysek mieszka na Islandii od 16 lat, gdzie wychowuje troje dzieci, uczy jezyka islandzkiego dzieci i czasem dorosłych. W wolnych chwilach biega i nagrywa podcast Emigracja bez ściemy. Co daje i zabiera emigracja? Jak być pracownikiem, dzieckiem i rodzicem na emigracji? Jeśli szukasz nowych, inspirujących dróg na budowanie własnego życie na obczyźnie, to jest audycja dla Ciebie. Nie zawsze jest cukierkowo, ponieważ emigracja to bajka, w której są zamki i księżniczki, ale też smoki i czarownice.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #emigracjabezsciemy 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Islandia jako nowa kraina polskiej emigracji! Kilka ciekawostek o Islandii i jezyku islandzkim. Jak silna jest Polonia na wyspie i czego uczy ich emigracja? W bonusie – spacer muzyczny po wyspie.

Paweł Pudło prowadzi podcast Zrównoważony Rozwój, w którym przybliża zagadnienia związane z szeroko pojętą ekologią, czystą energią i zrównoważoną gospodarką.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #ZR 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Jak podróżować w sposób bardziej eko? Życie w sposób ekologiczny nie musi się wiązać z rezygnacją z podróży – opowiem o tym, jakie środki lokomocji wybierać, by nasze podróże były jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Lepszy jest pociąg czy samochód osobowy? Jak daleko da się dojechać autostopem? Ile kilogramów CO2 emituje lot samolotem na inny kontynent? Zastanowimy się, czy da się to jakoś zniwelować.

Marta Ossolińska – autorka Podcastu Ossolińskiej, która łączy wykształcenie i doświadczenie z obszaru dziennikarstwa i PR-u oraz strategicznego komunikowania w firmach z wiedzą i doświadczeniem z zakresu Instagrama. Wpiera marki osobiste i firmy w komunikacji na Instagramie, która służy realizacji ich celów biznesowych.

Gościnią Marty w finale jest Anna Babczyńska-Staszewska – lekarka dentystka. Niedawno obroniła doktorat, którego wyniki wygłosiła na konferencji w Cancun w Meksyku. Tworzy miejsce w sieci, gdzie rozszerza model typowej pracy lekarki dentystki o nowoczesne metody edukacji i profilaktyki. Profil @anna.the.dentist w kilka miesięcy zdobył ogromną popularność.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #martaiania 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Chcesz wystartować na Instagramie, ale nie wiesz od czego zacząć? Poznaj wskazówki, które pomogą Ci skutecznie zadebiutować w instagramowym świecie! Posłuchaj też historii lekarki dentystki, której Instagram w kilka miesięcy zdobył ponad 10 tys. obserwujących.

Podcast o kawie tworzy Paweł Kwiatkowski. Rozmawiamy o miejscach, które mają jedną wspólną cechę – świetną kawę. Pomagamy Wam wybierać dobre ziarna, podpowiadamy, jak przygotować lepszą kawę w domu lub w pracy.

W finale wystąpią goście Podcastu od kawie: Dominika Gafka – homebaristka, na co dzień współpracuje z warszawską palarnią kawy Caffe Grano, oraz Maksym Volkovytskyi – Mistrz Polski w parzeniu kawy Aeropressem w 2019 roku, brązowy medalista w 2021. Dominika i Maksym przygotowują się do Mistrzostw Polski w parzeniu kawy Brewers Cup 2023 (luty 2023).

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #podcastokawie 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Dobra kawa! Czyli jaka? Opowiemy, na co zwrócić uwagę, kiedy szukasz dobrej kawy do domu. Poznasz łatwy sposób na parzenia kawy. Opowiemy, jak parzyć kawę w wielkiej strzykawie, czyli w Aeropressie.

Agnieszka Jurkowska – jest związana z branżą doradztwa personalnego od ponad 15 lat. Specjalizuje się w projektach z obszaru rekrutacji, outplacementu i rozwoju kariery zawodowej. Absolwentka psychologii, akredytowana coach International Coach Federation na poziomie ACC, mentorka z certyfikacją EMCC Practitioner Level. Wspiera w kształtowaniu rozwoju zawodowego, w tym dokonywaniu zmian zawodowych. Specjalizuje się w tworzeniu strategii zawodowej, odkrywaniu i rozwoju potencjału, diagnozie i rozwoju kompetencji, modelowaniu stanowiska pracy, budowaniu motywacji, budowaniu pewności w nowej roli, komunikacji z rynkiem pracy i poszukiwaniu pracy. Pracuje również w obszarze poszukiwania sensu pracy i budowania rezyliencji zawodowej. Tworzy podcast Scenariusze Kariery.

Wrzuć do podcastowej skarbonki z hasztagiem #scenariuszekariery 🙂

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Wiele osób, mimo tego, że chciałoby zmienić pracę, nie robi tego, ponieważ nie wie, od czego zacząć. Brak wiedzy o tym, jak działa rynek pracy, jak szukać pracy, jak nawiązywać i budować relacje na rynku pracy, powoduje, że narastają skrajne myśli: albo muszę znaleźć jakąkolwiek pracę, albo chcę znaleźć pracę, w której będę mógł/mogła rozwijać się i pracować niemal całe życie. Poszukujący pracy często czują się tak, jakby stali przed ścianą, a ich działania stają się chaotyczne. Podpowiem, jak ułatwić sobie poszukiwanie pracy.

….a to jeszcze nie wszystkie podcasty, które zobaczysz na żywo w finale w niedzielę! 🙂

Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierają z nami: