Przejdź do treści

W 2021 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała głównie w internecie, dlatego podcasterki i podcasterzy o wielkich sercach zjednoczyli siły we wsparciu dla 29. finału WOŚP – pod hasłem:

Ponad 800 osób wsparło zbiórkę na ponad 50 tysięcy zł podczas najdłuższego i najgłośniejszego podcastu na żywo streamowanego na fanpage Podcasty dla WOŚP 31 stycznia 2021! Zbieraliśmy na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę w szczytnym celu!

Fragmenty nagrań z finałowego streamu możesz obejrzeć na naszym youtube 🙂

Jakub Sobucki – budowlaniec z Norwegii z darem do obserwacji świata. Miłośnik wszelkich kulinariów i podróży. Prowadzi podcast Niuniu, w którym co niedzielę poprawia humor przygotowującym śniadanie słuchaczom i słuchaczkom.

♥️ Jak sprawić, żeby wszyscy domownicy stawili się punktualnie na niedzielne śniadanie? Oczywiście upiec chrupiący bochenek chleba na zakwasie, którego zapach rozniesie się po całym domu. Podczas akcji Podcasty dla WOŚP Kuba nauczy Was tego w 40 min. Opowie, jakie narzędzia będą Wam potrzebne, jakiej użyć mąki, a przede wszystkim pokaże, jakie to proste.

Każdy, kto zna Niunia, wie, że zanim zobaczymy gorący chleb, usłyszymy pewnie o mnóstwie innych rzeczy. Może zdarzyć się tak, że zacznie od omawiania podróży po Svalbardzie a zakończy na twórczości Szopena. Po drodze omówi, jak działa łyżka koparki. Jedno jest pewne, nie pominie gotowania, bo to jego konik. Zwłaszcza że łączy się ze swojej kuchni w Oslo.

Sebastian Chudziak – specjalista do spraw zdrowia i jakości życia, trener personalny, twórca Podcastu Na Zdrowie, autor Encyklopedii Siłowni i treści na portalu SebastianChudziak.pl, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytetu Medycznego. Aktywny członek Toastmasters Lublin, gdzie ukończył ścieżkę Visionary Communication.

Na co dzień zainteresowany tematami związanymi z funkcjonowaniem człowieka: zdrowiem, jakością życia, efektywnością osobistą, produktywnością, funkcjonowaniem w społeczeństwie.

♥️ Zdrowy styl życia to według niektórych osób wyłącznie chodzenie na treningi i zdrowe odżywianie. W praktyce są to oczywiście bardzo ważne elementy, ale nie jedyne. Podczas akcji Podcasty dla WOŚP przedstawię kilka wskazówek co możesz zrobić, aby po prostu żyło się lepiej 🙂

Jeden z najbardziej znanych głosów polskiego podcastingu jest z nami! Marek Rak dołącza do akcji ze swoim najnowszym słuchowiskiem Podcast Takie Info. Głos Marka na pewno doskonale rozpoznajecie z Radiogram Podcast – cotygodniowego podcastu z wiadomościami i nowościami z podcasterskiego świata.

♥️ Podcasty to nie tylko historie, newsy i wywiady które można posłuchać. Na „zapleczu” w czasie przygotowywania podcastów, jak i po ich opublikowaniu, dzieje się równie dużo, jeśli nawet nie więcej. Co może wyniknąć z takich sytuacji, jakie możliwości otwierają podcasty? O tym porozmawiam podczas akcji Podcasty dla WOŚP ze swoimi gośćmi: Karolem Stryją z podcastu Zawodowcy i Wojciechem Strózikiem z Bajkowy Podcast.

Kaja Mikoszewska prowadzi podkast Nerdy Nocą 🙂 Z wykształcenia inżynier informatyki od sieci komputerowych, z zawodu grafik od spraw do druku i autorka materiałów edukacyjnych, z zamiłowania archiwistka polskiej demosceny. ⁣⁣Na co dzień zaprzęga storytelling do poszerzania horyzontów, rozbudzania ciekawości i poprawiania samopoczucia publiczności, czyli po prostu lubi dzielić się pasjonującymi opowieściami.⁣

♥️ Tej nocy, podczas akcji Podcasty dla WOŚP, porozmawiamy ze Złym Majorem Witkiem o cyberpunku jako gatunku w sztuce, a jeśli wrzucicie do podkastowej skarbonki, może nawet odpowiemy na Wasze pytania na żywo! Wrzucajcie swoje pozytywy, a my w tym czasie zanurzymy się w historii strachów przed przyszłością.

Ona – lady ogarniacz z listą zadań na każdą okazję. On – inżynier z pasją do klusek i motoryzacji. Judyta Kowalczyk i Sebastian Smela w marcu 2015 roku postanowili zostać parą, a trzy miesiące później podjęli decyzję o wspólnym wyjeździe za granicę. Od tej pory idą przez życie razem, uczą się dorosłości i budują wspólną przyszłość.

W swoim podcaście Razem Lepiej opowiadają o drodze, którą przeszli i dzielą się lekcjami, które już odrobili. Jeśli interesujesz się minimalizmem, budżetem domowym, less waste, szczęśliwym życiem w swoim rytmie i lubisz słuchać prawdziwych historii, zostań z nimi na dłużej.

♥️ Frytki z octem, pasta drożdżowa na toście czy marynowane jajka – kuchnia brytyjska jest mieszanką ciekawych smaków, a Judyta i Sebastian z Razem Lepiej Podcast wraz z gościniami (How to Żyć, Kolokwialnie na Emigracji) przetestują je na żywo podczas akcji Podcasty dla WOŚP! W czasie wystąpienia podzielą się także ciekawostkami na temat angielskiej kuchni i kulisami ich życia na emigracji!

Jędrzej Paulus z Podcastuje.pl: jestem Jędrzej i podcastuję. Do podcastów zapraszam mądre głowy, zadaję im pytania, nawet te najprostsze i najbardziej oczywiste. Wypowiedzi nagrywam i wypuszczam w audio w podcastach Developer Wannabe i Escola Mobile. Dzięki temu każdy ma okazję do zdobycia nowej wiedzy, znalezienia inspiracji do nauki, biznesu, kombinowania. Piszę na blogu, nagrywam w podcastach, opowiadam o tym, gdzie się da.

Biznes masz w kieszeni

Karolina Memon: Podobno się mnie dobrze słucha, a ja lubię mówić… Posłuchaj więc o życiu w Bukareszcie, małżeństwie (mieszanym), macierzyństwie i wielojęzyczności, podróżach (z dzieckiem) i różnych kulturach z bliska, próbach ekologicznego podejścia do życia, trochę o niczym też 😉 Wszystko na spontanie, bo Zalatana jestem!⁣

♥️ Hobby? Nigdy nie zbierałam znaczków. Ani kapsli. Ani kamieni nawet. Sport? Jeśli ktoś zobaczy, że biegnę to też powienien zacząć uciekać bo to znaczy, że za mną jest fala tsunami. Allbo kosmici. We wszystkim byłam dobra, ale nic nie sprawiało, że świat zatrzymywał się na moment. Dopiero stanie się mamą sprawiło, że zapragnęłam tego czasu dla siebie. Podczas akcji Podcasty dla WOŚP będzie więc o tworzeniu, o tym, jak pozostać sobą, gdy rodzi się dziecko, i o podróżowaniu. Po różnych zakątkach świata i w głąb siebie. Wraz z gościnią, Agnes Modelską, opowiemy o odkrywaniu (siebie) i łączeniu (pasji i ludzi).

Anna Machulska – autorka podcastu dla rodziców O, matko!. Przed urodzeniem córki zawodowo zajmowała się kreowaniem i zarządzaniem wizerunkiem firm w social mediach. Absolwentka kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Na co dzień zafascynowana macierzyństwem i wszelkimi tematami związanymi z dziećmi. W wolnych chwilach realizuje się w gotowaniu, uwielbia czytać i oglądać filmy dokumentalne.

♥️ Podczas akcji Podcasty dla WOŚP będę opowiadać o zespole Sistars, w 2021 r. minie 20 lat od powstania grupy. Działalność Sistars ukształtowała mnie jako słuchacza i o tym chcę Wam opowiedzieć. O muzyce i nie tylko będę również rozmawiać z gośćmi: RomanFanPolszy oraz Hej Mama!

Krzysiek Żminkowski pracuje w branży IT od 2009 roku, a w projektach niemieckojęzycznych od 2015 roku. Język niemiecki zna od 4. roku życia. Mimo że tak długo mówi po niemiecku, zaczynając pracę w projektach niemieckojęzycznych miał nieco trudności. Język techniczny używany w projektach różni się od języka codziennego, Krzysiek zaczął więc szukać w internecie stron, gdzie mógłby podszlifować potrzebne w pracy słownictwo. Kiedy nie znalazł takiego miejsca, wziął sprawy w swoje ręce i założył portal, który od tej pory gromadzi społeczność ludzi poszukujących i dzielących się wiedzą! Kolejnym krokiem było stworzenie podcastu. W każdym odcinku omawiane są słowa i zwroty zarówno potrzebne w codziennej pracy, jak i okołozawodowe.

♥️ Dzięki akcji Podcasty dla WOŚP możecie zobaczyć, kto stoi za projektem Niemiecki dla IT, czyli podcastem dla ludzi pracujących w branży IT z językiem niemieckim! Moim gościem będzie Marcin Iwuć z Finanse Bardzo Osobiste, porozmawiamy o tym, dlaczego pomaganie innym jest istotne. Jak się do tego zabrać z głową? Dowiecie się jak zadbać o finanse osobiste, aby móc przeznaczyć więcej na pomoc innym (i nie tylko) oraz czy, jak i kiedy zacząć rozmowę o finansach z dziećmi.

Joanna i Konrad to autorzy bloga podróżniczego „Byłem tu. Tony Halik.”, założyciele grup dyskusyjnych o tanim podróżowaniu po Azji oraz prowadzący w audycji O Japonii . Mają kota na punkcie podróży (już ponad 10 lat!).

♥️ Podczas akcji Podcasty dla WOŚP opowiemy o swoich pasjach, a tak się składa, że oprócz Japonii (jeszcze niestety nieosiągalnej) mamy ostatnio bzika na punkcie nowego Cyberpunka 2077. I jest to świetna okazja żeby porozmawiać z Wami na żywo o gejszach, yokai, matsuri, duchu w maszynie, architekturze, kuchni i innych smaczkach prosto z Japonii, które znalazły się w grze. Bądźcie z nami!

Opowiedz.To tworzą:

Anna Kędzierska to gryzmografka, psycholog, trenerka biznesu i ekspertka wystąpień publicznych. 13.000 godzin poprowadzonych szkoleń, prelekcji na konferencjach i webinarach, 9 lat współpracy z w mediach. Mówienie do ludzi to jej codzienność od lat, prowadzi prezentacje oparte o odręczne wizualizacje. Od 5 lat rysuje na zamówienie Klientów Opowiedz.to. Jest także autorką Obrazków Do Myślenia.

Maciek Cichocki to storyteller, trener biznesu i ekspert w obszarze zmiany. Mówią o nim: jak czołgiem przez las, bacząc na najdrobniejszy kwiat. Opowieściami pobudza do myślenia. Od 15 lat tworzy narracje, które wspierają zmiany, skłaniają do refleksji i działania. Dba o to, aby komunikacja w biznesie była dla ludzi, z ludźmi i o ludziach. Od samochodu woli rower. Od zgiełku, ciszę. Od miasta, las. Od anonimowości w tłumie, bliskość prawdziwej relacji.

♥️ Opowieści są z nami od tysięcy lat. I będą do końca świata. To o zaledwie jeden dzień krócej niż Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Skąd się bierze ich siła? Jak ewoluowały od prostych przekazów, po złożone fabuły filmów, gier i wielotomowych powieści? Jak je opowiadać, aby inni słuchali i zapamiętali? Na takie i podobne pytania poszukamy odpowiedzi podczas akcji Podcasty dla WOŚP z Opowiedz.To. Wraz z Mileną Staszuk, czyli Anonimową Aktorką, przyjrzymy się też z świątecznym reklamom oraz filmom, gdzie dzwonki dzwonią, a miłość czai się za każdym rogiem. Do usłyszenia!

Podcast Push START to podcast od grach szeroko pojętych oraz o tematyce okołogrowej. Vaderio i Pimol opowiadają o tym wyjątkowym medium z perspektywy wieloletnich graczy i pasjonatów.

♥️ Podczas akcji Podcasty dla WOŚP będziemy rozmawiać o dobroczynności w grach komputerowych! Bądźcie z nami!Dział Zagraniczny to podcast o wydarzeniach na świecie, o których w polskich mediach słychać niewiele, albo wcale. Znacie? Pewnie, że znacie! Maciej Okraszewski to dziennikarz i reporter specjalizujący się w tematach iberoamerykańskich. Prowadzi serwis Dział Zagraniczny, w ramach którego w podcaście o tej samej nazwie rozmawia z ekspertami o o wydarzeniach na świecie.

♥️ Choć Ameryka Łacińska była w zeszłym roku najbardziej doświadczonym regionem świata przez koronawirusa, to parakdosalnie ostatnie 12 miesięcy okazały się pasmem zwycięstw dla praw kobiet od Meksyku po Chile: czy to w sprawach cięższego kalibru, jak polityka, czy lżejszego, jak sport. Podczas akcji Podcasty dla WOŚP przyjrzymy się tym wydarzeniom, które w ceniu pandemii nie potrafiły się przebić do mediów głównego nurtu.

Natalia Łuczak – autorka podcastów Hej Mama!, Mamy (eko)styl oraz Rozmowy o świadomym rodzicielstwie, który współprowadzi z Magdaleną Boćko-Mysiorską. W swoich podcastach promuje bliskościowe podejście do rodzicielstwa, komunikację bez przemocy, dbanie o środowisko, dietę wege oraz stara się normalizować i otwarcie rozmawiać o tematach, o których wciąż mówi się za mało. Mama dwójki chłopaków. Osobista stylistka w duchu eko.

♥️ Wraz z Martą Niedźwiecką z podcastu O Zmierzchu poruszymy temat związków po tym, gdy do układu 1+1 dołączają dzieci. Porozmawiamy o dynamice relacji i wpływie zmian. Zaproponujemy jak można zadbać o siebie i partnera/kę. Wierzymy, że będzie wspierająco 🙂

Marta Niedźwiecka – psycholożka kliniczna, sex coach, autorka książki „Slow Sex – uwolnij miłość” i podkastu O Zmierzchu. Pracuje w obszarze seksualności i relacji wspierając zarówno pary, jak i solistki_solistów.

♥️ Czy są na sali Zmierzchowcy? Podczas akcji Podcasty dla WOŚP wraz z Natalią Łuczak z podcastu Hej Mama! poruszymy temat związków po tym, gdy do układu 1+1 dołączają dzieci. Porozmawiamy o dynamice relacji i wpływie zmian. Zaproponujemy jak można zadbać o siebie i partnera/kę. Wierzymy, że będzie wspierająco 🙂

Maalks Podcast prowadzi Magda. Podcast założyła zainspirowana wizytą w radio. Na podcaście komentuje rzeczywistość, dzieli się swoimi przemyśleniami, a w ramach hobby opowiada kryminalne historie, które (jeszcze) nie doczekały się rozwiązania. Jej życie to ciągły bieg, dieta, siłownia i ludzie, którzy ją otaczają. Wszystko pół żartem pół serio.

♥️ Podczas akcji Podcasty dla WOŚP opowiem o tym, jak zaczęłam przygodę z podcastem. Porozmawiamy o tym, jak nie stracić motywacji na początku nagrywania. Podamy swoisty poradnik dla początkujących, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym temacie. Wraz z Moniką z podcastu Możesz Myśleć Inaczej poruszymy temat zaangażowania w WOŚP w Niemczech i powiemy czy poczucie przynależności za granicą jest ważne w codziennym życiu.

Kasia Szałęga, z zawodu Specjalista ds Systemow Logistycznych, uważa, że z logistyką dnia codziennego każdy z nas się mierzy. Organizacja dnia, zawieź, przywieź, zorganizuj, sprawdż, dopilnuj… to prawdziwa życiowa logistyka. Wierzy, że każdego dnia zakładamy buty i biegniemy swój własny życiowy maraton. Z podcastami zaprzyjaźniła się podczas przygotowań do maratonu. Z tej pasji do ludzi, słuchania ich historii i poczucia, że każdy ma coś do powiedzenia powstał jej podcast – Życiowy Maraton.

♥️ Podczas akcji Podcasty dla WOŚP będę rozmawiać z Maciejem Jagusiakiem, znanym także jako Pan Jagoda, o alergiach, zatkanych nosach, chrapaniu, bieganiu z otwartą buzią i jak to wszystko wpływa na mózg! Będzie też praktyczna sesja „live” z treningiem oddechowym na dobry początek dnia.

Marek Jankowski – od 2009 roku nagrywa podcast dla przedsiębiorców Mała Wielka Firma. Jest to od lat jeden z najpopularniejszych podcastów biznesowych i prawdopodobnie najdłużej ukazująca się tego typu audycja internetowa w Polsce. Marek stworzył również kurs PodcastPro™, w którym uczy, jak stworzyć podcast, który przyciągnie do ciebie klientów. Lubi włoską kawę, niemiecki porządek i angielski humor.

♥️ Marek wraz ze swoimi gościniami i gośćmi zapraszają Was do zabawy w dwie prawdy i jedno kłamstwo. Być może wydaje ci się, że jeżeli śledzisz w internecie takie osoby jak Janina Bąk, Ola Budzyńska, Michał Sadowski czy Paweł Tkaczyk, to wiesz o nich całkiem sporo. Ale czy na pewno? Podczas akcji Podcasty z WOŚP poznasz zaskakujące fakty z ich życia i przekonasz się, jak dobrze potrafią… kłamać. Sprawdź, czy jesteś w stanie wyczuć fałsz już w niedzielę 31 stycznia podczas najdłuższego podcastu na żywo. Gramy dla WOŚP!

Nazywam się Agata i zamiast ogarniać dorosłe życie to opowiadam o swoich wpadkach w internetach. Mam ich dużo.

Nieżyciowy i nieporadny (nie)poradnik dla ludzi, którzy próbują ogarnąć How To Żyć – tak o swojej audycji pisze Agata. Znajdziecie u niej przemyślenia i opowieści o doświadczeniach podane z dużą dozą humoru 🙂

♥️ Frytki z octem, pasta drożdżowa na toście czy marynowane jajka – kuchnia brytyjska jest mieszanką ciekawych smaków. Przetestujemy je na żywo podczas akcji Podcasty dla WOŚP! Będziemy także dzielić się ciekawostkami na temat angielskiej kuchni i kulisami ich życia na emigracji.

Anonimowa Aktorka, czyli Milena Staszuk – z zawodu aktorka jeszcze nieznana, na co dzień pracuje w teatrze, filmach i serialach, od 2020 prowadzi swój podcast pół żartem, pół serio o meandrach zawodów artystycznych – dla tych, którzy chcą zostać aktorami, i dla tych, którzy żałują, że nimi nie zostali.

♥️ Milena będzie gościnią u Opowiedz.To. Podczas akcji Podcasty dla WOŚP razem z Maciejem i Anią spróbują dowiedzieć się, skąd bierze się siła opowieści! Jeśli chcecie podszlifować swój storytellingowy warsztat, dołączajcie!

Michał Szilling urodził się w Sosnowcu, ale mimo to próbuje wyjść na ludzi. Być może Krótko Podcast Mocno Bezpośredni nie jest tego najlepszym przykładem, ale zapewnia, że się stara. Miłośnik lat 80. i 90., dlatego nie przepuści żadnej budzie z fliperami. Gitarzysta, copywriter i depresjonista. Kiedyś pracował w radio, ale mówi, że woli w podcasty.

♥️ Chcesz posłuchać Krótko na żywo? Tuż przed północą Michał, Marek Rak z Radiogram.pl i Karol Stryja z Zawodowcy Podcast będą mówić o blaskach o cieniach podcastowania. Ponoć gentlemani nie rozmawiają o pieniądzach. W podcastowym świecie uważamy, że zarówno gentlemani, jak i damy, rozmawiać umieją o wszystkim. A na dodatek robią to w doskonałym stylu. Warto z nami zostać do samego końca!

Kolokwialnie na Emigracji – samozwańcza ekspertka od deszczowych wysp, emigrantka z syndromem gadulstwa zaawansowanego. Mówię Ci – w jUKej, jest dużo więcej inności niż samo jeżdżenie po lewej stronie drogi czy picie herbaty z mlekiem. W podcaście znajdziesz nie tylko ciekawostki prosto z wysp, ale również osobiste przemyślenia i dramy (bo kto nie lubi mówić o sobie!). A na deser – rozmowy ze świetnymi ludźmi, których wywiało w świat. Ale! Ważne jest, że mówię, jak jest, bez owijania w brokatowy celofan.

♥️ Frytki z octem, pasta drożdżowa na toście czy marynowane jajka – kuchnia brytyjska jest mieszanką ciekawych smaków. Przetestujemy je na żywo podczas akcji Podcasty dla WOŚP! Będziemy także dzielić się ciekawostkami na temat angielskiej kuchni i kulisami ich życia na emigracji.

Marcin Iwuć pomaga ludziom w skutecznym dbaniu o własne finanse, dzięki czemu – zamiast przejmować się brakiem pieniędzy – mogą realizować marzenia i pasje. Prowadzi blog i podcast Finanse Bardzo Osobiste, jest autorem książek i popularyzatorem wiedzy na temat finansów.

♥️ W czasie najdłuższego podcastu na żywo we wspólnej audycji z Krzyśkiem Żminkowskim z Niemiecki dla IT rozmawiamy o tym, dlaczego pomaganie innym jest ważne!

Magda Mołek i Joanna Keszka – dziennikarka i trenerka kreatywnego seksu, autorki podcastu Rozważna i Erotyczna na platformie EmpikGo, zajmą Wam 40 minut, by odpowiedzieć na Wasze pytania dotyczące kobiecej seksualności, które chcecie zadać, ale nie macie komu! Bądźcie z nami już w niedzielę w czasie najdłuższego podcastu live! Magda i Joanna zaczynają o godz. 17!

♥️ Wszystko o kobiecej seksualności o co chcesz zapytać, ale nie masz kogo. @magda_molek i @joanna_keszka_barbarella.pl zapraszają na odcinek na żywo w czasie najdłuższego polskiego podcastu live! Pomówimy otwarcie o rolach, w które kobiety są wtłaczane przez patriarchat, o wolności w wypowiadaniu na głos słowa cipka, o nauce stawiania granic i wyrażania własnych potrzeb, o seksie, który jest dobrostanem organizmu i który może być szalony, radosny, wolny od poczucia winy i wstydu.