Przejdź do treści

W 2022 r. najdłuższy i najgłośniejszy podcast na żywo trwał przez całą niedzielę 30 stycznia – a Wy byliście i byłyście z nami na facebooku i youtube. Największą popularnością cieszyła się wpłata 30 zł na 30. finał 🙂

Udało się zebrać na WOŚP ponad 20 tysięcy złotych! Podcasty dały z siebie wszystko, a publiczność wraz z nimi – pod hasłem:

Dziękujemy za wspaniałą wspólną zabawę w szczytnym celu!

Fragmenty nagrań z finałowego streamu możesz obejrzeć na naszym youtube 🙂

Pomysłodawca akcji Podcasty dla WOŚP, Jakub Sobucki, mówi o sobie: „Świat dookoła jest niesamowity, spotykają nas absurdalne sytuacje, których, spiesząc się, nie zauważamy. A ja pracuję na budowie, mnie się nie spieszy”.

Niuniu Podcast to zapis wnikliwych przemyśleń i trafnych obserwacji, podanych z ciepłem i szczyptą wybornego poczucia humoru!

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Niuniu wraz z Razem Lepiej i Zalataną opowiedzą: o blaskach i cieniach emigracji z perspektywy życia w Wielkiej Brytanii, Rumunii, Niemczech i Norwegii. Z perspektywy wyjazdów za pracą, za miłością i za rozwojem. O różnicach kulturowych, o wychodzeniu ze strefy komfortu, o nawiązywaniu przyjaźni kiedy się jest dorosłym, o tęsknocie i wyborach. O przygotowaniach do wyjazdu, zaskoczeniach i lekcjach, które dało nam życie za granicą. O dokumentach i wiedzy, które warto ze sobą zabrać na emigrację!

#dobroczynnik

Niuniu Podcast

Podcast Push START jest jednym z większych polskich podcastów poruszających systematycznie tematykę gier komputerowych. Rozmowy toczą się nie tylko wokół nowości na rynku gamingowym, ale też wszelkich gier wydawanych na przestrzeni lat.

Prowadzący podcast – Przemek „Pimol” Lipiec i Darek „Vaderio” Woźniak – to szalenie interesujący duet, który chętnie opowiada o wszystkim, co ciekawego spotyka ich w życiu. Można więc posłuchać nie tylko o grach, a też o filmach i serialach, warzeniu piwa, poznawaniu nowych miejsc i wielu, wielu innych ciekawych rzeczach.

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Grafika w grach, style, trendy. Gry to sztuka!

#pushSTART

Podcast PushSTART

Kaja Mikoszewska – prowadzi podkast Nerdy Nocą. Z wykształcenia inżynier informatyki od sieci komputerowych, z zawodu grafik od spraw do druku i autorka materiałów edukacyjnych, z zamiłowania archiwistka polskiej demosceny. ⁣⁣Na co dzień zaprzęga przyjazny storytelling do poszerzania horyzontów, rozbudzania ciekawości i poprawiania samopoczucia publiczności, czyli po prostu lubi dzielić się pasjonującymi opowieściami swoich gości.

Gościem Kaji w 30. finale jest Zły Major Witek, magister filozofii, amator historii, autor opowiadań pod hasłem „Wrzutnia nocna”, notatek z sesji „Co lepsze kawałki” oraz sytemu RPG „idee fixe”.

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Kaja i jej gość, magister filozofii Zły Major Witek, podyskutują o praktycznych zastosowaniach starożytnych filozofów w bieżących zmaganiach.

#NN

Nerdy Nocą

Opowiedz.to tworzą:

Anna Kędzierska – Gryzmografka, Psycholog, Trenerka biznesu, Ekspertka wystąpień publicznych. 13.000 godzin poprowadzonych szkoleń, prelekcji na konferencjach i webinarach, 9 lat współpracy z w mediach. Mówienie do ludzi to jej codzienność od lat, prowadzi prezentacje oparte o odręczne wizualizacje. Od 5 lat rysuje na zamówienie klientów Opowiedz.to. Jest także autorką Obrazków Do Myślenia.

Maciek Cichocki – Storyteller, Trener biznesu, Ekspert w obszarze zmiany. Mówią o nim: jak czołgiem przez las, bacząc na najdrobniejszy kwiat. Opowieściami pobudza do myślenia. Od 15 lat tworzy narracje, które wspierają zmiany, skłaniają do refleksji i działania. Dba o to, aby komunikacja w biznesie była dla ludzi, z ludźmi i o ludziach. Od samochodu woli rower. Od zgiełku, ciszę. Od miasta, las. Od anonimowości w tłumie, bliskość prawdziwej relacji.

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Ania i Maciek poprowadzą nasze studio Podcastów dla WOŚP oraz przeprowadzą „lekcję” rysowania dla dorosłych i dzieci 🙂

#opowiedzTo

Opowiedz.to

Paweł Pryciuk – mąż, ojciec i psycholog. Na co dzień pracuje terapeutycznie z rodzinami, dorosłymi i młodzieżą. W ramach podcastu Homo Sapiens promuje zdrowie psychiczne.

Homo Sapiens. Podcast o zdrowiu psychicznym

Artur Stochla – emigrant z zawodu, podróżnik i hobbystyczny antropolog kultury. Lubię się zgubić w nowym miejscu, gdyż na nieprzetartych szlakach czekają zawsze najlepsze przygody. Gawędziarz, złotousty, empatyczny, z wysokim (ponad dwa metry) poczuciem humoru.

Arturowisko, czyli Artura słuchowisko, to podcast o tym, jaka naprawdę jest emigracja na zielonej wyspie. Bez koloryzowania o emigracji, emigrantach i Irlandczykach. Jak wygląda irlandzkie złoto? Co znajduje się po drugiej stronie irlandzkiej tęczy? Ilu emigrantów potrzeba do rozładowania tira?

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ O zderzeniu kulturalno-mentalnym na emigracji. Co znajduje się po drugiej stronie irlandzkiej tęczy? Dlaczego Irlandczyk je frytki z octem? W ramach naszej podcastowej akcji opowiem o różnicach kulturowych, które mnie zaskoczyły, i o mentalności tubylców zamieszkujących zieloną wyspę. Nie zabraknie anegdot i historii z tym związanych.

#arturowiskopodcast

Arturowisko Podcast

Anna Machulska – autorka podcastu dla rodziców O, matko! Przed urodzeniem córki zawodowo zajmowała się kreowaniem i zarządzaniem wizerunkiem firm w social mediach. Absolwentka kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na co dzień zafascynowana macierzyństwem i wszelkimi tematami związanymi z dziećmi. W wolnych chwilach realizuje się w gotowaniu, uwielbia czytać i oglądać filmy dokumentalne.

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Z gościnią Nieidealną Anną porozmawiamy o profilaktyce zdrowia psychicznego.

#omatko

O, matko!

Sebastian Drzewiecki – zawodowo definiuję się jako strateg zarządzania. Od 20 lat kieruję zespołami i rozwojem dużych organizacji w obszarze nowych technologii. Chętnie angażuję się w projekty non-profit związane z budowaniem kapitału społecznego. Działa w organizacjach wspierających rozwój młodych ludzi i przyszłych liderów, takich jak Technologia w spódnicy, Mentoring Walk, LeadersIN i ABSL czy też Podcasty dla WOŚP. Po godzinach realizuje autorski projekt Nowoczesny Lider – podcast skierowany do managerów, którzy chcą być skutecznymi i inspirującymi liderami. Wspólnie z gośćmi rozmawia o sprawdzonych, konkretnych rozwiązaniach oraz metodach stosowanych przez praktyków zarządzania. Autor książki „Lider Wystarczająco Dobry”, która znalazła się na szczycie popularności w EMPIK w kategorii Biznes.

Sylwia Królikowska – z wykształcenia psycholog (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), z zawodu trener biznesu, z zamiłowania Superniania Liderów. Od prawie 20 lat wspiera liderów w rozwijaniu osobistej skuteczności i charyzmy (tak, tak charyzma to zbiór konkretnych umiejętności, a więc może być rozwijana!). Współpracuje z największymi firmami w Polsce i na świecie a do grona jej klientów należą chociażby ABB, Disney, Calzedonia, Facebook, Shell, Swarovsky czy Unilever. Autorka trzech książek i Top Influencerka na LinkedIn.  Swoją wiedzą i doświadczeniem regularnie dzieli się w branżowych podcastach i w trakcie licznych konferencji (jej wystąpienie na TEDx dotyczyło roli i znaczenia stereotypów płciowych).  Mama nastoletniego JJ’a, opiekunka suczki Lolci, pasjonatka jazdy na rowerze, wypraw po Azji i filmów z serii Marvela.

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Rozmowa z cenionymi liderkami i liderami o społeczności WOŚP, jak niesamowicie działa – zastanowimy się, czy da się taką energię przełożyć na nasze życie codzienne w pracy i poza nią.

#esd #nowoczesnylider

Nowoczesny Lider

Monika Gawrysiak – psycholog i pedagog, autorka podcastu Możesz Myśleć Inaczej, w którym opowiada o tym, że wszystko zaczyna się w naszej głowie i od tego, jak myślimy, zależy to, jak się czujemy i co robimy. Pracuje w nurcie poznawczo-behawioralnym.

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ W finale będzie gościć dietetyczkę Paulę Łysakowską z poradni dietetycznej „Zdrowie na Talerzu”, która specjalizuje się w pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania. Porozmawiamy o zajadaniu problemów i różnych mitach na temat jedzenia oraz o tym, gdzie warto szukać pomocy.

#mmi

Możesz Myśleć Inaczej

Judyta Kowalczyk – lady ogarniacz z listą zadań na każdą okazję. Sebastian Smela – inżynier z pasją do klusek i motoryzacji. W marcu 2015 roku postanowiliśmy zostać parą, a trzy miesiące póżniej podjęliśmy decyzję o wspólnym wyjeździe za granicę. Od tej pory idziemy przez życie razem, uczymy się dorosłości i budujemy wspólną przyszłość.

W podcaście Razem Lepiej opowiadamy o naszej drodze i dzielimy się lekcjami, które już odrobiliśmy. Jeśli interesujesz się minimalizmem, budżetem domowym, less waste, szczęśliwym życiem w swoim rytmie i lubisz słuchać prawdziwych historii, zostań z nami na dłużej.

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Razem Lepiej wraz z Niuniu i Zalataną opowiedzą: o blaskach i cieniach emigracji z perspektywy życia w Wielkiej Brytanii, Rumunii, Niemczech i Norwegii. Z perspektywy wyjazdów za pracą, za miłością i za rozwojem. O różnicach kulturowych, o wychodzeniu ze strefy komfortu, o nawiązywaniu przyjaźni kiedy się jest dorosłym, o tęsknocie i wyborach. O przygotowaniach do wyjazdu, zaskoczeniach i lekcjach, które dało nam życie za granicą. O dokumentach i wiedzy, które warto ze sobą zabrać na emigrację!

#dobroczynnik

Razem Lepiej

Sebastian Chudziak – specjalista do spraw zdrowia i jakości życia, trener personalny, twórca Podcastu Na Zdrowie, autor Encyklopedii Siłowni i treści na portalu SebastianChudziak.pl, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytetu Medycznego, doktarant Szkoły Doktorskiej Nauk o Zdrowiu. Aktywny członek Toastmasters Lublin, gdzie ukończył ścieżki Visionary Communication oraz Presentation Mastery. Na co dzień zainteresowany tematami związanymi z funkcjonowaniem człowieka: zdrowiem, jakością życia, efektywnością osobistą, produktywnością, funkcjonowaniem w społeczeństwie.

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Gdy tylko wspomnę o prokrastynacji (tendencji do odkładania na później), niemal każdy mówi „o, to ja mam z tym problem!”. Odkładamy wszystko: podstawowe obowiązki, drobne sprawy, duże projekty, naukę, wizytę u dentysty. Co zrobić, aby zacząć działać i odkładać jak najmniej?

#podcastnazdrowie

Podcast Na Zdrowie

Agnieszka Papaj-Żołyńska jest tłumaczką języka rosyjskiego, dziennikarką i podcasterką. Autorka książki „Podcast w biznesie”. Wierzy, że za każdą marką kryje się historia, którą powinni poznać nasi odbiorcy. Pomaga przedsiębiorcom opowiedzieć tę historię w podcaście Biznesowe Potyczki Językowe, aby dzielić się wiedzą, zdobyć zaufanie klienta i związać go z marką na dłużej.

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Podcast to sport dla wytrwałych, prawda? Odbiorcy w ekspresowym tempie przyswajają nasze treści, jednak przygotowanie wartościowego odcinka bardziej przypomina maraton. I nie ma w nim drogi na skróty. Regularna audycja wymaga czasu, za który zazwyczaj nikt Ci nie zapłaci. Po co zatem go robić? Czy podcast się opłaca? I kto w ogóle na nim skorzysta?

#biznesowepotyczkijezykowe

Biznesowe Potyczki Językowe

Joanna Sokołowska i Konrad Rzentarzewski to autorzy bloga podróżniczego „Byłem tu. Tony Halik.”, założyciele grup dyskusyjnych o tanim podróżowaniu po Azji oraz prowadzący w audycji O Japonii. Mają kota na punkcie podróży (już ponad 10 lat!).

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Najbardziej zwariowane i zakręcone japońskie seriale i animacje, które można obejrzeć na polskich platformach streamingowych.

#ojaponii

Joanna i Konrad O Japonii

Karolina Memon – Podobno się mnie dobrze słucha, a ja lubię mówić… Posłuchaj więc o życiu w Bukareszcie, małżeństwie (mieszanym), macierzyństwie i wielojęzyczności dziecka, podróżach (z dzieckiem) i różnych kulturach z bliska, próbach ekologicznego podejścia do życia, trochę o niczym też 😉 Wszystko na spontanie, bez edycji… Zalatana jestem!

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Zalatana wraz z Niuniu i Razem Lepiej opowiedzą: o blaskach i cieniach emigracji z perspektywy życia w Wielkiej Brytanii, Rumunii, Niemczech i Norwegii. Z perspektywy wyjazdów za pracą, za miłością i za rozwojem. O różnicach kulturowych, o wychodzeniu ze strefy komfortu, o nawiązywaniu przyjaźni kiedy się jest dorosłym, o tęsknocie i wyborach. O przygotowaniach do wyjazdu, zaskoczeniach i lekcjach, które dało nam życie za granicą. O dokumentach i wiedzy, które warto ze sobą zabrać na emigrację!

#dobroczynnik

Zalatana

Krzysiek Żminkowski – pracuje w branży IT od 2009 roku, a w projektach niemieckojęzycznych od 2015 roku. Język niemiecki zna od 4. roku życia. Mimo że tak długo mówi po niemiecku, zaczynając pracę w projektach niemieckojęzycznych, miał nieco trudności. Język techniczny używany w projektach różni się od języka codziennego, Krzysiek zaczął więc szukać w internecie stron, gdzie mógłby podszlifować potrzebne w pracy słownictwo. Kiedy nie znalazł takiego miejsca, wziął sprawy w swoje ręce i założył własny portal, który od tej pory gromadzi społeczność ludzi poszukujących i dzielących się wiedzą! Kolejnym krokiem było stworzenie podcastu – Niemiecki dla IT, który rozszerza działalność strony.

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Rozmowa z Pawłem Drozdem o podróżowaniu i organizowania wyjazdów. Co jest największą blokadą? Jeśli starczy czasu, to porozmawiamy o pracy w radiu i przejściu z radia do podcastów.

#niemieckidlait

Niemiecki dla IT

Mam na imię Natalia. Jestem autorką podcastu Historie Osób Zaginionych, opowiadam o losach osób zaginionych na podstawie rozmów z rodzinami. Jestem również redaktorką na stronie „Zaginieni Cała Polska” gdzie pomagam rodzinom zaginionych w poszukiwaniach ich bliskich. Piszę apele, kontaktuję się z Policją zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii, pomagam w tłumaczeniach, a przede wszystkim – wspieram rodziny osób zaginionych. Wszystko to przyniosło skutki – nie raz, dzięki mojej pomocy, udało się kogoś odnaleźć.

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Opowiem historię zaginięcia plus co robić, kiedy ginie bliska osoba.

#historieosobzaginionych

Historie Osób Zaginionych

Izabela Redelbach – wielka miłośniczka książek i popkultury, postanowiła podzilić się swoją pasją w Przeczytane, podcaście o książkach, komiksach i innych tematach okołoczytelniczych. Omawia w nim rozmaite lektury, zarówno tytuły starsze, jak i najnowsze publikacje. Część odcinków poświęcona jest tematom związanym z czytaniem, takim jak losy postaci literackich w popkulturze, lektury szkolne, rynek wydawniczy i inne luźne przemyślenia. Zdarza się, że książki, o których mówi, stają się punktem wyjścia, by szerzej porozmawiać o jakimś problemie czy zjawisku. „Nie jestem w żadnym stopniu książkowym ekspertem, jednak chcę opowiadać Ci o książkach. Po koleżeńsku, przy kawie lub herbacie i ciastku, w trakcie jazdy autobusem czy samochodem, na spacerze, a może przy domowych obowiązkach”.

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Złe książki różne mają oblicza. Te najgorsze są po prostu nudne lub szkodliwe i warte jedynie bojkotowania. Jednak najlepsze z najgorszych książek niosą często ze sobą niespodziewaną wartość w postaci nieoczekiwanych, acz porażających mądrości. Porozmawiamy więc o tym, że czasami warto czytać złe książkim, i ponabijamy się z zebranych przeze mnie przez lata cytatów.

#przeczytanepodcast

Przeczytane Podcast

Nazywam się Ania Dławichowska i całkiem niedawno dowiedziałam się, że jestem osobą z ADHD. Mam 38 lat i nigdy wcześniej nie podejrzewałam, że ADHD to coś co może mnie dotyczyć. Spokojnie to tylko ADHD powstało, jako mój sposób radzenia sobie z tym odkryciem. Jest to też jeden z nielicznych polskich podcastów poświęconych ADHD u dorosłych.

Większość życia zajmuję się w jakiś sposób popularyzacją wiedzy/nauki. Po diagnozie odkryłam, że informacji po polsku jest mało i postanowiłam chociaż odrobinę zwiększyć dostępność, tworząc podcast. 

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Fakty i mity, przekonania i dowody naukowe, silne i mocne strony ADHD z perspektywy całkiem dorosłej już kobiety. ADHD jest pełne sprzeczności i ubrane w ogromną ilość stereotypów. Jednak to co dla mnie samej jest najbardziej zaskakujące i zarazem przewija się przez całe moje życie, to to, że ADHD to przegigantyczny paradoks w niemal każdym aspekcie życia. Czy to dobrze czy źle? Na to nie ma odpowiedzi – tak jest. Gościem specjalnym będzie Anita Wojtkiewicz (Psycholog na Spektrum), dzięku której wiem, że jestem osobą z ADHD.

#spokojnietotylkoADHD

Spokojnie to tylko ADHD

Małgosia Machniewicz – jest wspieraczem, pomaga innym w osiąganiu tego co sobie zaplanują, wystarczy, że naprawdę tego chcą. Jako psycholog i coach od wielu lat uczy kompetencji miekkich po to, aby innym pracowało się łatwiej, przyjemniej i z większą satysfakcją. Prowadzi szkolenia z zarządzania zespołem, sprzedaży, współpracy, komunikacji czy zarządzania sobą w czasie, przy pomocy wielu ciekawych technik rozwojowych m. in. LEGO® Serious Play®. Jest zwolenniczką czerpania radości z życia i poszukiwania sposobów na to, żeby pracować sprytnie, a nie ciężko.

Jej podcast to Zaplecze rozwojowe.

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Jeśli próbowałaś już wszystkich diet i co chwilę masz efekt jojo, albo zapisałeś się na siłownie i po miesiącu karnet leży odłogiem, to najprawdopodobniej klasyczne metody rozwoju nie są dla Ciebie. Nie musisz cisnąć, hastlować i odmawiać sobie czegoś albo do czegoś się zmuszać. Jest inna droga – rozwój w strefie komfortu i we własnym tempie. To nie jest system dla leniwych, ale dla tych, co lubią oszczędzać energię. Zaplanuj zmianę dla siebie, wyznacz sobie to, co chcesz osiągnąć, i posłuchaj, jak to zrobić.

#rozwojbezspiny

Zaplecze rozwojowe

Joanna Cieślak Ospalska – konsultantka, trenerka i właścicielka Positivemind.pl. Od ponad dwudziestu lat pokazuje, jak budować markę, wzmacniać wizerunek i stosować komunikację, która spójna jest z wartościami. Prowadzi szkolenia oraz konsultacje dotyczące marki osobistej, marketingu online, mediów społecznościowych oraz wystąpień publicznych. Jest wykładowcą w Wyższej Szkole Bankowej. Absolwentka filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz studiów podyplomowych Executive Marketing w Wyższej Szkole Bankowej.

Nagrywa PositiveMind Podcast o tajnikach budowania marki osobistej.

❤️ W PROGRAMIE: ❤️ Jak to jest – być autorem poczytnych kryminałów? Jak wygląda życie autora, co robi, gdy brak mu weny, i jakie najbardziej nietypowe pytanie zadali mu czytelnicy? O tym porozmawiam z Robertem Małeckim, autorem bestsellerowych powieści kryminalnych, laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru i nagrody Kryminalnej Piły. Jego trylogia kryminalna o o Bernardzie Grossie („Skaza”, „Wada” i „Zadra”) wkrótce trafi na ekrany.

#positivemind

Positivemind Podcast